Müge Arslan'ın İnsan Kaynakları Günlüğü Menü

Kalıcı Başlantı:

TAKİP ETTİKLERİM

(yorumlar kapalı)

1# BLOGLAR

4ekip

Ahmet Eryılmaz Blog

Azime Acar, MedyaFobi

Cengiz Çatalkaya, Yetenek ve Kariyer

Ceren Bandırma, Mühendisin İK’sı

Çiğdem Özdemir Evren, İK ve Sosyal Medya

HR Kronikleri

Mehmet Eronat’ın Blogu

Tuğsel Akyol, Kırmızı Merdiven

ATD Blog

Jeff Bullas, Jeffbullas’ Blog

Jeff Jarvis, BuzzMachine

Nik’s Learning Technology Blog

Talent Culture

2# İNTERNET SİTELERİ

TED

Günde ortalama 340,000 kullanıcının www.ted.com adresi üzerinden görüntülediği TED konferansları son yılların fenomeni haline geldi.  Çoğunluğu 18 dakikadan kısa süren konuşmalara yer veren platformda, çok sayıda etkili ve bilgilendirici sunum bulunuyor. Tüm videolara ücretsiz erişim imkânı veren site eşsiz bir gelişim kaynağı. Sitedeki çok sayıda videonun Türkçe alt yazısı bulunuyor.

Coursera

Ortaklık yaptığı yüzlerce üniversite ve kurumun desteğiyle, herkes için ücretsiz ve kaliteli eğitim imkânı yaratmayı hedefleyen bir eğitim şirketi. Web sitesi üzerinden sosyal bilimlerden bilişim teknolojilerine, iş yönetiminden ekonomiye kadar pek çok konuda hazırlanmış eğitimlere ulaşmak mümkün. Sitede yer alan kurslar dönemsel olarak açılıyor, ödev ve sınav uygulamalarıyla destekleniyor. Kursların süreleri 4 ila 20 hafta arasında değişiyor.

Wired

Sitede ağırlıklı olarak bilim ve teknoloji alanındaki güncel gelişmelere ve araştırmalara yer veriliyor. Bu konu başlıklarının yanı sıra iş dünyasıyla ilgili öne çıkan haberlere de yer veriliyor.

Mashable

Dijital ve sosyal medyayla ilgilenen herkesin takip ettiği, adeta dijital dünyanın CNN’i denebilecek bir site. Mashable; altyapısı ve profesyonel işleyişiyle, okuyucularının “ilk bilen” olmalarını kendisine misyon edinmiş. Sitedeki yazılar Sosyal Medya, Teknoloji, İş Dünyası gibi çeşitli konu başlıkları altında gruplanıyor.

Fast Company

Site 1995 yılında, daha önce Harvard Business Review editörü olarak çalışmış Alan Webber ve Bill Taylor tarafından kuruldu. Dünyanın önde gelen medya markaları arasında yer alan sitenin odak alanları teknoloji alanındaki yenilikler, liderlik, finans ve ekonomi alanındaki etik yaklaşımlar… Bu alanlardaki gelişmeleri ve gündemdeki konuları bu siteden takip edebilirsiniz.

Hürriyet Yazarkafe

Site için; Türkiye’deki blogların buluşma noktası denebilir. Üye olan blogların 18 farklı konudaki yazılarına yer veren siteye, içerik sağlayıcısı olarak kaydolabilmek için sitenin istediği kriterleri sağlamak gerekiyor. 

3# MOOCs (Genel Katılıma Açık Eğitim Platformları)

Youtube Edu

Coursera

edX

Iversity

Yapı Kredi Bankacılık Akademisi

 

TAYBO.NET